Koira Kissa

Atelier-koira-kissa

Od prvopočátku se specializujeme na výrobu pouze z již dříve použitých materiálů. Veškeré naše výrobky jsou vyrobeny recyklací již dříve použitých materiálů. Chceme dávat šanci starým věcem a materiálům k dalšímu využití a přetvářet je podle svých návrhů.

V naší tvorbě se specializujeme na výrobu autorských šitých kamarádů " pro malé i velké"...Našim první šitým 100% recyklovaným kamarádem byl medvídek Cecil a Velký Bořek vyrobený jako dárek k narozeninám :)
Nejedná se o klasické hračky, které jsou všude kolem nás, ale o opravdové šité kámoše, kteří Vás budou provázet na cestách životem po mnoho let.
V naší práci klademe důraz na originalitu, vtip, preciznost provedení a detail. Můžeme zaručit, že opravdu každý šitý kamarád, který prošel našima rukama je opravdový originál. Vše je ušito z recyklovaných materiálů, které jsou před samotnou tvorbou pečlivě a šetrně vybírány. Každý náš šitý kamarád musí mít alespoň jeden knoflík. Starých poctivých knoflíků není nikdy dost...Jako výplň je vždy používáno kvalitní, nové duté vlákno. Veškeré naše zboží se velmi snadno udržuje, poněvadž je možné jej prát v pračce na šetrný program na 30 stupňů.

Mimo tyto šité kamarády, také šijeme, přešíváme, dotváříme second handové oděvy. Velkou část naší tvorby " znovuzrozeného oblečení" zastupují převážně vlněné pánské a dámské svetry s autorskými aplikacemi, trika, sukně....a také nezapomínáme i na ty nejmenší a s láskou pro ně vytváříme různorodé oblečení s našimi typickými aplikacemi.
Nedílnou součástí naší tvorby je také výroba 100% recyklovaných košilových tašek pro muže i ženy.

Workshop 1

Každý by měl mít svého Ferdinanda

Náš kreativní workshop je vhodný pro všechny věkové kategorie.

O co půjde : Na našem workshopu si bude moci návštěvník vyrobit svojí originální postavičku/kamaráda Ferdinanda.

Budeme mít námi předem ušité, dutým vláknem vyplněné postavičky. Postavička je ušitá z bavlněné látky a má různobarevné vlásky. Na workshopu budeme mít připravené různobarevné speciální fixy, barvy na textil, kterými se bude moci postavička pomalovat ☺. Veškeré fixy jsou atestovány, tudíž s námi mohou tvořit i úplně malé děti. Budeme mít i různé stužky, provázky, bavlnky k dalšímu dotvoření postaviček. Nesmí chybět třeba i knoflíky, korálky pro dozdobení ☺.

Každý kdo si svého Ferdinanda vyrobí musí si ho po donesení domů zažehlit (zafixovat kresbu teplou žehličkou- přežehlením ) pro případ, že by bylo třeba Ferdinanda vyprat ☺.

workshop 2:

VYKAŠLETE SE NA IGELITKY !!!

O co na workshopu půjde:

Pro všechny účastníku budeme mít připravené ušité textilní tašky z nebělené bavlny.

Předem máme ručně vyřezané papírové šablony s různými texty, které právě poukazují na zbytečnost používání igelitových tašek, pytlíků....

Naučíme Vás tisknout přes šablonu a taky si budete moci dál dotvořit svoji eko tašku různými fixy na textil, barvami, razítky, bavlkami.....